Žaluzie, rolety, sekční vrata

 

STRÁNKA JE VE VÝSTAVBĚ, kompletní vzorníky barev a dekorů jsou k dipozici na naší firmě a u našich techniků, na stránky budou průběžně doplňovány.


Žaluzie, rolety, markýzy a ostatní stínící zařízení prochází, jako všechna příslušenství moderního a pohodlného bydlení, neustálým vývojem jak z hlediska materiálů, tak z pozice umístění či účelu.

 

Podle umístění lze rozdělit systémy na interiérové a exteriérové, dále pak na stěnové a střešní.

Podle materiálů a technologie lze pak rozdělit stínící techniku na klasickou (hliník, plast, dřevo, tkaniny pro žaluzie, rolety, markýzy) a skleněnou, (nejčastěji použité sklo Connex (čirý, barevný, mléčný). Lze použít i sklo neprůstřelné či jiné.)

Podle účelu je primární stínění, ovšem je zřejmé, že dalším účelem je ochrana soukromí, snížení prašnosti, hluku a ochrana před klimatickými vlivy (větrem, deštěm).

V neposlední řadě musí tyto prvky působit eseticky, vhodně barevně a tvarově doplňovat okolní stěny, obložení, obklady, účel místnosti, nábytek atd. Ve vhodném skloubení vytvářejí dokonalou atmosféru domova či pracoviště.

K tomuto účelu je k dispozici velký výběr barev, dekorů a tvarů.

 

Dále uvádíme pouze výrobky, které montuje naše firma.

 

INTERIÉROVÁ STÍNÍCÍ TECHNIKA obsahuje:

 • horizontální hliníkové žaluzie
 • vertikální látkové (plastové) žaluzie
 • textilní roletky
 • bambusové roletky
 • dřevěné žaluzie

 

EXTERIÉROVÁ STÍNÍCÍ TECHNIKA obsahuje:

 • venkovní žaluzie
 • venkovní rolety

 

DALŠÍ SORTIMENT:

 • pevné a rolovací okenní a dveřní sítě proti hmyzu
 • markýzy
 • shrnovací lamelové dveře
 • sekční garážová vrata

 

INTERIÉROVÁ STÍNÍCÍ TECHNIKA

 

Horizontální žaluzie jsou zastoupeny modelem produktové řady ISOLINE učené pro všechny typy plastových a dřevěných oken.

 

isoline isoline1

 

 

Isoline Loco

Jedná se o model určený pro téměř všechny typy plastových oken. Dodává se s plechovou krycí lištou LOCO.

Technické i estetické řešení ji staví na přední místo v nabídce žaluzií.

 

alt loco2 alt

 

 

loco4 loco5

 

Isoline Prim

Je koncepčně novým nástupcem generace žaluzií Isoline a Isoline LOCO. Díky spojení horního profilu a krycí lišty v jeden celek
vzniklo kompaktní řešení. Je ovládaná řetízkem a nabízí rovněž celou škálu odstínů lamel, barevného sladění horního a dolního profilu.
Nadále zůstává shodný postup zaměření a jednoduchý způsob montáže jako u předchozí generace žaluzií. Samozřejmostí je nabídka možnosti lamel v domykatelném provedení.

 

 

prim1 prim2 prim3

 

 

prim4

 

Vzorník hliníkových lamel

 

Vzorník renolitových fólií

 

Vertikální žaluzie se používají přednostně ve velkých prostorách, kde opticky eliminují velké plochy. Dokáží nahradit i záclony a závěsy a vtisknou místnosti ráz útulnosti.Jsou velmi oblíbené pro svou lehkou ovladatelnost a eleganci. Jsou velmi praktické a nevyžadují téměř žádnou údržbu - použitý materiál má antistatický povrch a nezachytává se na něm prach. Široká škála barev, dekorů a odstínů dokáže uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Konstrukční řešení umožňuje jejich využitíi při zastínění atypických oken nebo prostorů. Dají se rovněž využít jako atraktivní vizuální dělicí prvek místností nebo kanceláří. Mohou se rovněž použít k zakrytí polic se šanony, skříní, málo používaných dveří, jako zástěny u umyvadel, či kuchyňských linek. Použití je opravdu všestranné a dává prostor pro vlastní kreativitu, či jako další prvek pro použití architektům, designérům, návrhářům.

 

vertika1 vzorník vertika
Vzorník látkových vertikálních žaluzií

 

vertikální žaluzie Standart

 

lamely st. standard stand1

 

 

stand2

 

 

 

vertikální žaluzie LUX

je žaluzie s oblým profilem určená pro zastínění velkých prosklených stěn, oken, nebo jako mobilní příčka pro velké místnosti. Umožňuje osazení látkovými lamelami o šířce 127mm nebo 89mm, lze použít i plastovou lamelu. Horní profil je hliníkový v bílé barvě. Všechny konstrukční prvky jsou skryty, naklápění i stahování lamel se provádí pomocí ovládací šňůry.

 

lux1 látky lux3 pvc1

 

Ilustrační foto - kompletní nabídka barev a dekorů je uvedena ve vzornících.

 

Vzorník barev a dekorů

Vzorník PVC lamel

 

 

Textilní roletky jsou vhodným stínícím prvkem pro okna standardních tvarů - obdélník, čtverec. Vynikají svou jednoduchostí, spolehlivostí a variabilitou.

Nabízejí širokou škálu barev a dekorů včetně dětských motivů.

 

Roletky řady Jazz 19, 25 a 32 jsou jednoduché, volně visící textilní roletky s řetízkem pro ovládání navíjecího mechanismu látky. Montují se přímo na křídlo okna. Mohou se montovat na

ostění, či na zeď.

 

Typy rolet:

 

Jazz 19 Jazz 25

 

 

jazz19 jazz25 alt

 

 

Jazz 32

 

alt alt

 

Collete Plus

Na rozdíl od řady Jazz má roletka Collete Plus látku na horní části i po stranách zajištěnu krycími lištami.

 

alt alt

 

Optima

Ovládání roletky i roletka je upožena v hliníkovém boxu. Látka je vedena v hliníkových lištách. Je primárně určena pro montáž na křídlo okna a nezmenšuje jeho světlost.

 

alt

 

 

Vzorník barev a dekorů

 

 

Bambusové roletky

Jsou vyráběny z čistě přírodních materiálů a nabízejí velký výběr spletených dekoračních dřevin pro moderní interiér. Bambusové roletky se hodí všude tam, kde je třeba dodat prostoru harmonii. Mohou se použít v kombinaci s přírodními materiály (dřevěné obklady, plovoucí podlahy - imitace dřeva) i s materály moderními - plasty.

 

Asha je základní výrobek produktové řady. Dřevěná tkanina je rolována směrem nahoru do úhledného balu. Ovládání je pomocí provázku s aretací a brzdou. Mechanizmus umožňuje nastavit výšku stažení tkaniny.

 

alt alt

 

 

Feba se při stažení skládá do horizontálních pruhů za sebou, čímž vzniká pravidelné řasení. Ovládání je totožné s předchozím typem.

 

alt alt

 

Edesa: je vyráběna pouze z přírodní tkaniny JUTA. Ovládání je zajištěno navíjením na hřídel pomocí řetízku a mechanizmu s brzdou,umožňuje libovolné nastavení výšky stažení tkaniny.

 

alt alt

 

Vzorník barev a dekorů

 

Dřevěné žaluzie jsou luxusnější variantou klasického stínícího prvku zastínění, elegance, kvalita a solidnost provedení je stále řadí na vrchol stínící techniky.

Je určena pro náročné zákazníky. Lamely jsou vyráběny z kvalitní dřeviny kanadské lípy, které jsou povrchově upraveny na požadovaný odstín.

Jsou používány také jako dělící prvek v interiéru nejčastěji s přírodními materiály.

Dřevěné žaluzie se vyrábí v provedeních 25 a 50 mm.

 

Dřevěné žaluzie 25 mm.

 

Je základním typem řady dřevěných žaluzií. Vytahování dřevěné žaluzie se provádí pomocí provázku s aretací, která umožňuje výšku stažení lamel.

Jejich naklápění se provádí dřevěným ovladačem.

Montáž je možná:

 • na křídlo
 • na strop
 • na zeď

 

alt alt

 

Dřevěná žaluzie 50 mm - Klasik

 

je osazena lamelou 50 mm, je elegantním zástupcem dřevěných žaluzií, evokuje atmosféru Ameriky dvacátých let. lamely jsou uchyceny v plechovém profilu, který je zakryt dřevěnou lištou. Vytahování žaluzie je řešeno ovládacím mechanizmem pomocí provázku s aretací, který rovněž umožňuje nastavit výšku stažení lamel. Jejich naklápění je zajištěno provázky s hruškou a jejich fixace je zajištěna lankem.

Montáž je možná:

 • na strop
 • na zeď

 

 

alt alt

 

 

 

Dřevěná žaluzie 50 mm - Retro

se skvěle hodí pro stylové interiéry. Lamely a ovládací mechanismus jsou uchyceny na dřevěném profilu. Celkové naklápění lamel je ovládáno pomocí provázků s hruškou. Vytahování žaluzie se opět provádí pomocí mechanizmu s aretací, který se ovládá provázkem. Toto řešení rovněž umožňuje přesně nastavit výšku vytažení lamel. Odlišností jsou barevné pásky (plní funkci žebříčku), jsou volně nadefinovatelné a tak lze jejich barvu měnit v návaznosti na sladění interiéru.

Montáž je možná:

 • na strop
 • na zeď

 

alt alt

 

Vzorník dřevěných žaluzií

 

 

EXTERIÉROVÁ STÍNÍCÍ TECHNIKA

 

Venkovní žaluzie patří k široce používaným exteriérovým prvkům. Zachycují přímé sluneční záření, zmírňují poryvy větru a omezují hluk. Technické provedení dovokluje plynule regulovat intenzitu slunečního záření v interiéru a rovnoměrně jej propouští.

Typy dodávaných žaluzií naší firmou:

 • EXT50, INT50
 • C80
 • Z90

 

Venkovní žaluzie EXT 50 má boční vedení ocelovým lankem, INT50 je zavěšena volně.

 

alt

 

Venkovní žaluzie C80 je nejrozšířenějším typem. Lamely jsou vedeny po stranách ve vodících lištách. Horní profil společně s balem lamel je možné překrýt krycím plechem, který může být barevně upraven, či zaomítán. Žaluzii je možné ovládat manuálně pomocí kliky, motorem a vypínačem, nebo na dálkové ovládání.

 

alt alt alt

 

Venkovní žaluzie Z90 mají lamely ve tvaru Z, což umožňuje lepší domykatelnost. Na spodní straně lamel je těsnění snižující hlučnost a proudění vzduchu. Lamely jsou vedeny v hliníkových vodících lištách. Horní profil společně s balem lamel je možné překrýt krycím plechem. Ten je dodáván v různých barevných provedeních, nebo je možné jej zaomítat. 6aluzii je rovněž možné ovládat manuálně klikou, motorem s vypínačem, nebo dálkovým ovládáním.

 

alt alt alt

 

Vzorník venkovních žaluzií

Lamely Z70, Z90

Lamely C65, C80

 

Venkovní rolety nyní představují významný prvek používaný u novostaveb rodinných domků. Poskytují vynikající protisluneční ochranu a v zimě tvoří další tepelně - izolační vrstvu (hliníkové rolety jsou vyplněny polyuretanovou pěnou). Působí i jako protihluková ochrana, chrání konstrukci oken proti povětrnostním vlivům (prodlužují jejich životnost) a tvoří rovněž další překážku proti vniknutí do objektu nepovolaným osobám.

 

Typy dodávaných venkovních rolet naší firmou:

 • Radix
 • Radix R1
 • Radix R2
 • Covert
 • Combi

 

Předokenní roleta Radix je určena pro dodatečnou montáž do ostění. Skládá se z roletového pancíře (roštu), boxu a vodících lišt. Pancíř je sestaven z lamel o výšce 37 mm, které mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou), nebo plastové. Roletový box je vyroben z válcovaného hliníku a je dodáván v šesti velikostech v závislosti na výšce rolety. Standartně se nybízí v barvě bílé a hnědé. Na přání je možné plech dodat v jakémkoli odstínu vzorníku RAL.

Ovládání rolet je prováděno pomocí elektromotoru s centrálním ovládáním. Spouštění a vytahování rolet lze provádět jednotlivě, nebo po skupinách.

 

alt alt alt alt

 

Předokenní rolety Radix R1 a Radix R2 se liší tvarem krycího boxu.

 

Radix R1

 

alt alt alt alt

 

Radix R2

 

alt alt alt alt

 

 

Venkovní roleta Covert je určena do novostaveb, při rekonstrukcích i po provedeném zateplení stávající stavby. Skládá se z roletového pancíře (roštu), boxu a vodících lišt. Hliníkové vertikální vodící lišty se připevňují na rám okna, nebo do ostění. Standartně jsou dodány v bílé a hnědé barvě. Podle přání je možná dodávka v odstínech RAL, nebo polep renolitovou fólií. Konstrukce boxu dovoluje otevření revizní klapky i po čelním zaomítání boxu. Box je dodáván ve čtyřech velikostech v závislosti na výšce rolety.. I tento typ rolet je ovládán pomocí elektromotoru s možností centrálního ovládání jednotlivých rolet, ovládání skupin, či jejich kombinaci.

 

alt alt alt alt

 

Venkovní roleta Combi je určena jako součást plastových oken. Roletový box je sestaven z plastových částí v bílé nebo v hnědé barvě s možností nalepení renolitové fólie. Box je zateplený a má obdélníkový průřez. Dodává se ve dvou základních velikostech v závislosti na výšce rolety. Rovněž tento typ rolet je ovládán elektromotorem s variabilním centrálním ovládáním.

 

alt alt alt alt

 

Vzorník hliníkových lamel LA - 37

 

Vzorník plastových lamel LS - 37

 

Okenní a dveřní sítě proti hmyzu jsou efektivní překážkou pro obtížný hmyz. Jejich funkce je především praktická, ovšem svým provedením se snaží vyhovět všem požadavkům, ať už podle tvarů a velikostlí otvorů, barvou i provedením. Síťovina je vyrobena ze sklolaminátového vlákna potaženého plastem, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Je dodávána v šedé (popř. černé) barvě a na okně nepůsobí rušivým dojmem. Profily jsou vyráběny z lakovaných hliníkových nebo plechových profilů, což zaručuje jejich dlouhou životnost. díky široké škále síťových profilů není problém osadit síť na jakékoliv okno, nebio dveře. Rám je v rozích spojen plastovými prvky. Síť může být i šikmá, podle geometrického tvaru otvoru. Rám je možno uchytit do konstrukce okna několika způsoby, které nemusí zasahovat do rámu okna.

 

alt alt alt

 

Rolovací okenní a dveřní sítě proti hmyzu se uplatní zvláště tam, kde je požadovaná častá průchodnost, či používaný prostor. Lze je stáhnout až na podvečer, či na noc. Zabírá minimální prostor. Při zasunutí je uschována do boxu. Je použitelná na všechny typy oken a dveří. Box je možno uchytit montážními klipsy nebo plastovými montážními úchyty. Vodící a dorazové lišty všech provedení je možné uchytit šrouby přes provrtané profily pomocí plastových montážních úchytů. Jednotlivé způsoby je možné kombinovat. Aretace sítě VERSA je zabezpečena buď pevně nastavitelnými mechanickými dorazy ve vodicích lištách, nebo záchytnou dorazovou lištou po celé šířce sítě. U dveřní sítě DAROS je využívána magnetická guma.

 

alt alt

 

Vzorník rámů a lišt:

 

Vzorník renolitových fólií

 

 

Markýzy jsou určeny k zastínění odpočinkových i užitkových ploch, restauračních předzahrádek, zahradních zákoutí, teras, balkónů, prodejních míst a výkladních skříní. Podle typu látky jsou odolné i proti dešti. Výběr látek nabízí širokou škálu typů a barev, které jsou upraveny impregnací. Tím je zvýšena jejich stálobarevnost, odolnost proti nečistotám a plísním. Podle kostrukce jsou nerozšířenější markýzy:

 

 • výsuvné
 • výsuvné kazetové
 • samostatně stojící
 • horizontálně vertikální (tvar obráceného L)
 • fasádní, předokenní
 • rámové výsuvné s elektromotorem
 • lamelové
 • výklopné

Alanis

alt výsuvná markýza vhodná pro zastínění prostor v domácnosti, teras a balkónů

 

Sircoma

alt výsuvná markýza vhodná pro zastínění větších ploch a komerčních prostor

 

Yorika

alt výsuvná kazetová markýza vhodná pro zastínění balkonů a teras

 

Cover

alt výsuvná kazetová markýza vhodná pro zastínění bakonů a teras

 

Arcadia

alt samostatně stojící dvojitá výsuvná markýza vhodná pro zastínění větších ploch a komerčních prostorů

 

Giardino

alt horizontálně - vertikální výsuvná markýza vhodná pro zastínění balkonů a teras

 

Ghibli I

alt fasádní, předokenní markýza uzavřená v hliníkovém boxu vhodná pro okenní zastínění, aretační doraz lištou

 

Ghibli II

alt fasádní, předokenní markýza uzavřená v hliníkovém boxu, aretační dorazy v bočních lištách

 

Millenium

alt celohliníková uzavíratelná konstrukce rámu s látkovou výplní a elektricky výsuvným mechanismem

 

Rain Cover

alt ochranná lamelová stříška před deštěm a sluncem, vhodná pro zastínění teras, zastínění je provedeno naklápěním lamel, při úplném zavření se vytvoří plastová střecha

 

Union

alt výklopná markýza vhodná pro zastínění oken, vitrín, balkonů a malých teras

 

Union - K

alt výklopná kazetová markýza vhodná pro zastínění oken, vitrín, balkonů a malých teras

 

Union - B

alt výklopná markýza pro zastínění balkónů

 

Vzorník látek markýz

 


Lamelové shrnovací dveře jsou oblíbeným stavebním a estetickým prvkem. Používají se v místech, kde jsou zvýšené nároky na prostor a kde by bylo nevhodné použít klasické dveře. Odolávají povětrnostním podmínkám a vlhkosti, jsou vhodné do interiéru i exteriéru. Rovněž se používají u sprchových koutů.

 


 

 

 

Sekční garážová vrata patří mezi nejoblíbenější produkt ve své kategorii. Pro své užitkové vlastnosti, velký výběr variant panelů a doplňků jsou vhodným řešením pro individuální požadavky. Plášť sekce tvoří galvanizovaný plech s poplastovaným povrchem. Konstrukci tvoří pozinkovaná galvanizovaná ocel.

Sekční garážová vrata nabízí jedno z nejlepších řešení k uzavření garážového vstupu. U tohoto typu vrat je minimální hlučnost minimální nároky na prostor (zabírají pouze prostor pod stropem garáže) mají výborné tepelně izolační vlastnosti a cenově se řadí mezi nejlevnější. Jsou sestavena z kompaktních sendvičových sekcí. Těsnění je zabezpečeno vytvarovanou drážkou v horních částech lamel. Při výrobě je využito nejkvalitnější kování Flexi force, které zajišťuje dlouhou životnost, tichý a spolehlivý chod.

 

alt alt alt

 

Vzorník lamel sekčních garážových vrat

bezplatná linkapro Prahu a Čechy    800 179 267
pro Moravu                800 138 257
e-mail This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.